Czy domowe sposoby na łupież pstry są skuteczne? Leczenie ziołami

Łupież pstry to nie tylko choroba nieestetyczna i zakaźna, ale również bardzo przykra dla pacjenta. Często towarzyszy jej uporczywy świąd, który nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Leczenie i bywa długotrwałe, dlatego warto dowiedzieć się jakie domowe sposoby sprawdzają się najlepiej w leczeniu łupieżu pstrego.

RANKING – Preparaty, szampony i maści na ŁUPIEŻ PSTRY.

Sprawdź mój ranking najlepszych preparatów na łupież pstry.
Naturalne składniki dermokosmetyków Pityver, pomocne w zwalczaniu łupieżu pstrego
DziałaniePrzykłady składników
PrzeciwgrzybiczeOlej kokosowy, ekstrakt z pestek grejpfruta
Regulujące łojotokGlinka biała Montmorillonite, naturalna sól Epsom.
Przyśpieszające gojenieWitamina E, olejek z paczuli, ekstrakt z chmielu.
PrzeciwzapalneOlej z czarnej porzeczki.
Łagodzące podrażnieniaAloes, olejek lawendowy.

Domowe sposoby na łupież pstry

Dla lepszego efektu leczenia wdrożonego przez specjalistę dermatologa można zastosować również zioła oraz inne, domowe leczenie środkami, które wykazują potwierdzone działanie antygrzybiczne. Warto jednak przed tym powiedzieć jeszcze kilka słów na temat wzmożonej higieny. Pożywką dla drożdżaków wywołujących chorobę jest łój człowieka. Należy więc zadbać o to, aby każdego dnia dokładnie pielęgnować ciało środkami medycznymi zaleconymi przez specjalistę. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór naturalnych produktów dostępnych w aptekach. Nie powinny to być wzbogacane składnikami zapachowymi, czy też innymi, produkty z półki drogeryjnej. Tak rozplanowane leczenie łupieżu pstrego można wesprzeć ziołami.

Joanna AlbrechtWiele z drogeryjnych kosmetyków zawiera SLS-y, PEG-i, EDTA, parabeny i inne podrażniające skórę składniki chemiczne. Powinniśmy się ich wystrzegać, zwłaszcza jeśli mamy cerę wrażliwą lub problemy skórne, ponieważ mogą one dodatkowo pogorszyć stan skóry i nasilić problem z nadmiernym łojotokiemmówi Joanna Albrecht, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Łupież pstry – leczenie ziołami

Na łupież pstry leczenie ziołami jest skuteczne. Jakie zioła pomogą? Na liście najskuteczniejszych ziół pomagających w walce z łupieżem pstrym znajdą się bezwzględnie:

  • czosnek,
  • ocet jabłkowy,
  • olejek z drzewa herbacianego,
  • glistnik jaskółcze ziele,
  • nalewka z kwiatów nagietka,ziola
  • aloes i olej kokosowy,
  • olejek z oregano,
  • soda oczyszczona.

Na łupież pstry leczenie ziołami może okazać się niewystarczające, chyba że połączymy je ze skutecznymi maściami i dermokosmetykami. Jakie maści ziołowe można stosować na łupież pstry?

  • maść nagietkową,
  • maść z propolisu,
  • maść z kurkumy.

Łupież pstry a leczenie ziołami – jak często je stosować?

Większość z wyżej wymienionych powinno się używać regularnie raz lub dwa razy dziennie. Kwestia systematyczności jest tutaj priorytetowa. W przypadku rażących zaniedbań próżno doszukiwać się jakichkolwiek efektów leczenia łupieżu pstrego. Zioła bowiem potrzebują czasu.

Pamiętać należy, że łój w dalszym ciągu jest wydzielany i stanowi doskonałą pożywkę dla drożdżaków, które rozmnażają się i powodują prężny rozwój choroby. Jej zaawansowane stadium może objąć nawet całą powierzchnię ciała (dzieje się tak jednak zwykle jedynie w przypadku skrajnych zaniedbań).

Łupież pstry – leczenie ziołami. W jakiej postaci stosuje się domowe środki?

Metod leczenia łupieżu pstrego ziołami jest mnóstwo i zależne są one przede wszystkim od konkretnego produktu. Można bowiem:

  • wcierać je w zmienione chorobowo miejsca,
  • wykonywać z nich okłady – co tyczy się szczególnie czosnku,
  • sporządzać napary do użytku wewnętrznego.

Pamiętać musimy, że leczenie łupieżu pstrego ziołami nie będzie skuteczne, jeśli nie wspomożemy ziół odpowiednimi maściami i dermokosmetykami na łupież pstry.

Łupież pstry – domowe sposoby. Kiedy można spodziewać się efektów?

Efekty, jak zostało już wcześniej wspomniane, zwykle zależne są przede wszystkim od systematyczności pacjenta. Leczenie z racji specyfiki choroby, jest objawowe, dlatego też na finalne efekty czasami trzeba czekać nawet kilka tygodni. Im szybciej wdrożone zostanie odpowiednie leczenie, tym większa szansa na to, że proces zakończy się znacznie szybciej. Warto pamiętać, że choroba ta jest zakaźna, dlatego jeśli zaatakuje trudno dostępne miejsca pod żadnym pozorem nie można prosić o pomoc w pielęgnacji swoich bliskich, kiedy nie będą do tego odpowiednio przygotowani. Zarażenie się jest w takich przypadkach jedynie kwestią czasu a wówczas leczenie kilku osób w krótkim czasie jest niemalże niemożliwe. Dlatego warto wspomóc się naturalnymi preparatami na łupież pstry jak Pityver, które przyspieszą leczenie.

Bibliografia:

1.Olszewska B., Imko-Walczuk B., Nowicki R., Dębska-Ślizień A., Wilkowska A., Rutkowski B., Infekcje grzybicze skóry i tkanki podskórnej u chorych po transplantacji narządów, 2016
2.Jabłońska S., Majewski S., Choroby skóry i choroby przeno-szone drogą płciową, 2005
3.Olszewska B., Imko-Walczuk B., Nowicki R., Dębska-Ślizień A., Wilkowska A., Rutkowski B., Infekcje grzybicze skóry i tkanki podskórnej u chorych po transplantacji narządów, 2016

Komentarze

  1. Aloes i olej kokosowy to warto mieć w domu i stosować do różnych rzeczy, bo też aloes pomaga na trądzik a olej kokosowy sie do wielu rzeczy dodaje. Natura wygrywa zawsze jesli chodzi o pielegnacje.

  2. Ja pityver łączę z nacieraniem olejkami. Swędzenie przy łupieżu pstrym mnie prawie wykończyło…

    1. Mnie też, to jest straszne … Łupież pstry jest naprawdę ciężką chorobą, o czym wielu pewnie nie zdaje sobie sprawy.

  3. Jeśli ktoś chce się leczyć domowymi sposobami to musi uzbroić się w cierpliwość, bo zajmuje to dłużej niż leczenie specjalnymi preparatami. Na pewno dobrze jest się wspomagać ziołami

  4. Niedawno odstawiłam Pevaryl, bo moja skóra wyglądała jak poparzona i strasznie wysuszona więc muszę przestawić się na ziołowe domowe sposoby a dopiero potem będę kombinowała

  5. ja też bym stosowała domowe produkty jako pomoc. Mam bardzo duże plamy na plecach i niestety musze używac silnych preparatów

  6. A ja bardzo lubię domowe sposoby, bo nie podrażniają tak skóry jak te apteczne. no chyba że ktoś a uczulenie ale to trzeba na własnej skórze przetestować bo na każdego działa co innego.

  7. no właśnie najgorsze jest to, że musisz ze wszystkim sam sobie radzić, nie możez nikogo poprosić nawet o posmarowanie pleców, bo może się zarazić..

  8. O jakich silnych lekach mowa? Bo mnie nic nie swędzi Ale latem białe plamy wyglądają okropnie

    1. jezeli dobrze patrze to chyba chodzi tutaj o ten pityver o ktorym pisze karolka.
      ps sprobuje jeszcze te domowe sposoby na lupiez pstry bo w sumie kiedys pamietam probe z nagietkiem i bylo okay.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 1 =