Preparaty na łupież pstry

Preparaty na łupież pstry to jedna z najpopularniejszych form walki z tym nieprzyjemnym w skutkach stanem chorobowym skóry. Zazwyczaj ich stosowanie jest bardzo proste, odbywa się w warunkach domowych, a jeśli są dobrze dobrane to potrafią być naprawdę efektowne. Na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu preparatów na łupież pstry?

RANKING – Preparaty, szampony i maści na ŁUPIEŻ PSTRY.

Sprawdź mój ranking najlepszych preparatów na łupież pstry.

Preparaty na łupież pstry – czym powinny się charakteryzować?

Preparaty na łupież pstry przede wszystkim powinny posiadać odpowiedni skład, to znaczy być stworzone na bazie substancji, które stosuje się w walce z tego typu problemami skórnymi. Głównie powinny znajdować się tam składniki aktywne, czyli substancje czynnie wspierające skórę, i to w jak największej ilości. Tego typu mikroelementy powinny przede wszystkim zwalczać drożdżaki, regulować łuszczenie się skóry i wydzielanie przez nią sebum, a także zmniejszać świąd i łagodzić podrażnienia.

Preparaty na łupież pstry – podstawowe cechy:

  • bogate w składniki aktywne,
  • stworzone na bazie składników naturalnych,
  • mikroelementy zwalczające drożdżaki,
  • regulacja łuszczenia się skóry,
  • regulacja wydzielania sebum,
  • zmniejszenie świądu,
  • łagodzenie podrażnień.

Preparaty na łupież pstry – na jakie składniki zwrócić uwagę?

Preparaty na łupież pstry powinny zawierać określone substancje, które zapewnią kompleksowe wsparcie skóry przy tym schorzeniu. Szczególnie ważny będzie pirytionian cynku, który wykazuje bardzo silne działanie przeciwgrzybiczne, a dzięki uwalnianiu jego czynnych substancji w wyniku jego rozpuszczania się w łoju wydzielanym przez skórę, jest wyjątkowo efektywny w walce z łupieżem pstrym. Preparaty na łupież pstry

Istotnym składnikami, które powinny zawierać preparaty na łupież pstry będą także witamina E, która głęboko odżywia skórę, glinka biała Montmorillonite wykazująca właściwości wygładzające i oczyszczające, a także olej z czarnej porzeczki wykazujący działanie antyoksydacyjne, uelastyczniające i regenerujące. Pomocny będzie także pantenol o działaniu przeciwzapalnym, glukonian cynku działający wysuszająco i ściągająco czy glukonian miedzi wykazujący właściwości regenerujące i ochronne. W składzie dobrych preparatów na łupież pstry powinna znaleźć się także naturalna sól Epsom, która posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, a także przeciwbólowe.

Preparaty na łupież pstry, a profilaktyka

Preparaty na łupież pstry i ich stosowanie jest ważne zarówno dla miejsc zmienionych chorobowo, ale także dla tych obszarów skóry, które wydają się pozornie zdrowe. Schorzenie jakim jest łupież pstry wykazuje tendencję do rozszerzania się, dlatego ważne jest, aby wspierać również miejsca, które znajdują się niedaleko od ogniska choroby.

Preparaty na łupież pstry powinny być wobec tego stosowane także profilaktycznie. Jeżeli łupież pstry występuje na głowie, warto stosować preparaty na łupież pstry do ciała. Bardzo dobrym sposobem jest zakupienie kompletu kosmetyków – takie zestawy zawierają zazwyczaj odpowiedni szampon, środek do skóry głowy i ciała.

Pityver zestaw

PITYVER
DERMOKOSMETYKI NA ŁUPIEŻ PSTRYKUP TERAZ


Bibliografia

1. Zawirska A., Adamski Z., Grzyby z rodzaju Malassezia, 2004
2. Białynicki-Birula R., Gutfreund K., Zastosowanie lampy Wooda w diagnostyce dermatologicznej, 2008
3. Kowalczyk-Gindifer Z., Sobieszczański W., Grzybice i sposoby ich zwalczania, 1986
4. Nowicki R., Dermatofitozy praktycznie: zakażenia grzybicze skóry i paznokci podstawy diagnostyki i terapii, 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 7