ABC makijażu permanentnego

 

Coraz więcej kobiet decyduje się na makijaż permanentny.  Wynika to zapewne z niezwykłej popularności tego zabiegu oraz możliwości podkreślenia swojej kobiecości w naturalny sposób. Czasami wystarczy lekka korekta brwi, aby twarz nabrała charakterystycznych kształtów. Na czym polega makijaż permanentny? Jakie są przeciwwskazania? Które metody najlepiej wybrać podczas trwałego makijażu brwi? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy w dalszej części artykułu.

RANKING – Preparaty, szampony i maści na ŁUPIEŻ PSTRY.

Sprawdź mój ranking najlepszych preparatów na łupież pstry.


Makijaż permanentny co to?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele kobiet. Zanim jednak przystąpimy do zabiegu, warto pogłębić naszą wiedzę w tym zakresie. Definiując makijaż permanentny warto porównać go do tatuowania. Istnieje jednak kluczowa różnica: prawidłowo wykonany makijaż permanentny utrzymuje się nawet do 5 lat, a tatuaż pozostaje na zawsze. Pod skórę pacjenta wstrzykiwane są odpowiednie pigmenty, które pozwalają uzyskać oczekiwany efekt.

Najczęściej kobiety decydują się na:

 • makijaż permanentny brwi
 • makijaż permanentny ust
 • makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny brwi – metody

Trwały makijaż brwi to z pewnością jeden z popularniejszych zabiegów, który pozwala wyeliminować wiele kompleksów. Nisko osadzone brwi, jasne włoski lub całkiem niewidoczne – te i wiele innych kłopotliwych sytuacji, zniwelować prawidłowo wykonany zabieg. Są różne rodzaje makijażu permanentnego, które warto poznać przed przystąpieniem do pigmentacji:

 • makijaż permanentny brwi metodą piórkową – pozwala uzyskać delikatny i niezwykle naturalny efekt;
 • makijaż permanentny brwi metoda cieniowania – dobra metoda dla kobiet, które chcą nadać wyraźni i mocny efekt swojej twarzy, świetnie sprawdza się w przypadku Pań, które mają duże owłosienie;
 • makijaż permanentny brwi metodą włoskową – chyba najbardziej odwzorowują naturalny efekt, delikatne kreski obok siebie, tworzą spójną i delikatną całość.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

W tym przypadku należy zacząć przede wszystkim od tego, że musimy dokonać odpowiedniego wyboru salonu, który wykonuje zabiegi. Trwały makijaż wymaga odpowiedniej wiedzy i profesjonalnego podejścia, tylko wtedy efekt może, utrzymać się przez dłuższy okres. Jeżeli makijaż został wykonany profesjonalnym sprzętem, wówczas efekt powinien utrzymać się około 5 lat. Wszystko zależy od rodzaju makijażu. Czasami po pewnym okresie, warto wybrać się na drobne poprawki.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Przeciwwskazania występują w każdych zabiegach medycyny estetycznej, dlatego wśród podstawowych, warto wyróżnić:

 • ciąża oraz karmienie piersią – zawsze najważniejsze jest niemowlę, a podczas zabiegu wykorzystywane są różne
 • substancje niepuentujące i znieczulając,
 • infekcje,
 • nowotwory,
 • cukrzyca,
 • zażywanie leków sterydowych oraz rozrządzające krew.

W pewnym stopniu makijaż permanentny to nieodwracalny zabieg, który wymaga nie tylko umiejętności, ale również dobrego sprzętu.
Coraz więcej kobiet błędnie wybiera niewykwalifikowane osoby, które nie posiadają odpowiednich kompetencji.
Podczas tego zabiegu z pewnością cena nie powinna wpływać na nasz wybór.

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

Komentarze

 1. Niedawno moja siostra sobie zrobiła makijaż permanentny i jej akurat pasuje. Niektóre dziewczyny niestety wyglądają tragicznie. Trzeba mieć jednak sprawną rękę żeby takie cuda robić 🙂 A krzywy domek kojarzę. Kiedyś tam byłam ale nigdzie nie widziałam takiego salonu. W wakacje obejrzę dokładniej to miejsce haha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 19 = 23